Veterinární klinika ZooVET

Labská louka 650
500 11 Hradec Králové-Třebeš
okres Hradec Králové

Zobrazit adresu na mapě


Telefon:
+420 495 262 144

Mobil:
+420 732 512 181 SMS zdarma T-Mobile

E-mail:
Napsat veterinární ordinaci e-mail ... zoovet@seznam.cz

WWW:
http://www.zoovet.cz

Popis:

Veterinární ordinace s chovatelskou stanicí a salónem pro psy a kočky.Vybavení:

Stacionární rentgen Chirana MP 15
Rentgenový přístroj patří mezi naše nenahraditelné pomocníky. Snímek, který Vám po expozici a vyvolání ukážeme, vzniká na principu průchodu a pohlcování rtg záření hmotou a jeho následném zachycení na rentgenovém filmu. Tkáň, která propustí záření méně, se zobrazí na snímku světleji. Naopak vzduch propouští rtg záření zcela a na snímku se zobrazí černě. Nezastupitelné místo má v kardiologii, medicíně dýchacího ústrojí, interní medicíně, onkologii, urologii, neurologii a samozřejmě ortopedii.

Siaskop Siemens Siremobil 4H
Skiaskop (C-rameno) je založen na stejném principu jako rentgenový přístroj s tím rozdílem, že obraz vyšetřované tkáně není přenášen na rentgenový film, ale přímo na obrazokvu přístroje. Umožňuje nám tedy přímou kontrolu a vyšetření orgánu v čase a při pohybu. Využíváme ho ke kontrole při operacích kostí a kloubů (vidíme, kde se pohybujeme vrtákem, v které pozici je šroub, zda je kost dobře zreponována-srovnána), při myelografii (kontrastním rtg vyšetření míchy a páteře při výhřezu plotének), vylučovací urografii (sledujeme průtok kontrastní látky ledvinami a hromadění v močovém měchýři při podezření na poranění např. po autoúrazu), při sledování pasáže polykané kontrastní látky jícnem, žaludkem a střevem při jejich abnormalitách či obstrukcích, při vyšetření kolapsu průdušnice během dýchání, při angiografii (sledujeme průtok kontrastní látky v cévách) atd.

Ultrasonografický přístroj ECHO BLASTER 64
Vyšetřování bez sonografu (ultrazvuku) je pro nás prakticky nepředstavitelné. Jsou situace kdy užití tohoto přístroje znamená pro zvíře nejjednodušší, nejrychlejší, nebolestivý a minimálně stresující způsob určení didagnózy. Obraz na monitoru vzniká snímáním odrazů ultrazvuku od rozhraní dvou odlišných tkání. Podle intenzity odrazu se mění odstín zbarvení tkáně na monitoru Struktury, které ultrazvuk propouštějí (tekutiny, močový měchýř, žlučový měchýř, cysty, cévy), se zobrazují tmavě. Problém pro ultrazvuk představují tkáně, které paprsek silně odrážejí (plíce, kosti, plyn ve střevech) a nemůžeme je tudíž vyšetřit. U většiny ostatních orgánů v těle o jejich vzhledu na obrazovce rozhoduje voda obsažená v jejich buňkách a tak je vidíme v různých odstínech šedi. Můžeme zhodnotit jejich strukturu, nepravidelnosti a odhadnout jejich poškození.

Díky širokému rozsahu pracovních frekvencí a typů našich sond dokážeme vyšetřit zvířata prakticky všech velikostí.

EKG 2000 - počítačové EKG
Význam EKG spočívá hlavně v zachycení poruch srdečního rytmu. Kromě toho lze také z ekg záznamu získat informace o velikosti srdce, jeho jednotlivých částí, zaznamenat některá metabolická onemocnění či podle opakováných vyšetření monitorovat účinek léků (kardiak, antiarytmik). Ekg vyšetření má tedy význam v první řadě u zvířat s onemocněním srdce (již léčeným či při podezření na ně), nicméně použití nachází stále častěji také v rámci předanesteziologického a předoperačního vyšetření starších zvířat. Výhodou je jistě nebolestivost a naprostá neinvazivita vyšetření.

Zubní ultrazvuk Amdent US 30
Tento špičkový přístroj odstraní s překvapivou lehkostí i velmi pokročilý zubní kámen, který je příčinou zánětu dásní, provázeného nepříjemným zápachem z dutiny ústní, zažívacích obtíží, parodontózy a předčasné ztráty zubů.

Isofluranový přístroj pro inhalační anestezii
Umožňuje provádět operace v řízené anestezii pomocí směsi kyslíku, rajského plynu a Isofluranu. Takto vedená anestezie patří dnes k jedné z nejbezpečnějších a nejšetrnějších anestezií vůbec. Zabezpečí velmi rychlé probouzení po operaci, minimální výskyt pooperačních komplikací a možnost provádění dlouhých několikahodinových chirurgických zákroků.

Elektrotom 300 Martin MODUL-SYSTÉM 2000
Kauter neboli elektrický nůž umožňuje vedení operační rány se snížením jejího krvácení. Kromě nože je součástí jednotky celá sada nástrojů k odstranění různých těles a útvarů na kůži, v dutině ústní, v dutině břišní i jinde. Při připojení bipolární pinzety slouží kauterizační jednotka k rychlému uzavření porušených cév. K dispozici máme také bipolární mikropinzetu k zastavení krvácení i v samotné blízkosti míchy při operacích páteře. Tento přístroj výrazně zjednodušuje a urychluje práci chirurga a tím umožňuje zkrácení délky anestezie pacienta.

Chirurgická odsávačka
Zvyšuje přehlednost operačního pole odsáváním krve a přítomných tekutin. Umožňuje proplachy tělních dutin během chirurgického zákroku nebo odsátí tekutin z dutiny hrudní a dutiny bříšní při poranění hrudníku a plic.

Ophtalmoskop, otoskop a vaginoskop firmy Heine
Tento vícefunkční nástroj slouží k přímému vyšetření zvukovodů, nosní dutiny, vagíny či rekta s možností odstranění drobných cizích těles pomocí speciálních endoskopických kleští.

Mikroskop
Mikroskop patří mezi základní přístroje naší laboratoře. Umožňuje nám přímo na našem pracovišti provádět vyšetření kožních seškrabů, vaginálních stěrů, cytologických preparátů, výtěrů ze zvukovodů, močového sedimentu, vzorků trusu atd..

Refraktometr
Dalším z přístrojů naší laboratoře je refraktometr. Využíváme ho ke stanovení hustoty moči a množství bílkovin v ní obsažených. Kromě moči můžeme refraktometrem vyšetřit i jinou tekutinu, například výpotek z dutiny břišní či hrudní a další.Otevírací doba:

Pondělí 8:00 - 18:00
Úterý 8:00 - 18:00
Středa 8:00 - 18:00
Čtvrtek 8:00 - 18:00
Pátek 8:00 - 18:00
Sobota 9:00 - 11:00
Neděle —Fotografie:
 
     
 
     
 

Komentáře návštěvníků:

8.7. 2011 10:10
Eliška Čepová

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,zda v současné době přijímáte nový střední personál pro Vaši kliniku.Jsem letošní absolventkou SOŠ veterinární v HK a chtěla bych v tomto oboru pracovat.Jsem dlouholetou chovatelkou psů,věnuji se také výcviku,mám také zkušenosti při zacházení s velkými zvířaty - koně,skot.
bydlím v Bohuslavicích nad metují,ale dojíždění pro mne není problém.
Za vaši odpověď předem děkuji a přeji příjemný den ! Eliška Čepová
16.7. 2008 12:18
jana

Dobrý den,chtěla sem se optat,zda provádíte kastrace také na boku,nebo jen bříškem.děkuji.
Přidat nový komentář:
 
Ochrana proti spamu. Kolik je čtyřikrát čtyři?

Jméno:
E-mail:
WWW:   - nepovinný údaj
Text:
 


 

Vyber region:
Vyhledávání:

Hlavní město Praha Středočeský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj