Veterinární klinika Bílá Hora

Čistovická 413/44
163 00 Praha-Řepy
okres Praha 6

Zobrazit adresu na mapě


Telefon:
+420 235 322 829

E-mail:
Napsat veterinární ordinaci e-mail ... info@animalclinic.cz

WWW:
http://www.animalclinic.cz

Popis:

Klinika je koncipována jako moderní pracoviště odpovídající vysokým standartům zemí západní Evropy s odborným zaměřením na chirurgii a ortopedii malých zvířat.

Poskytujeme ovšem i veškeré služby týkající se širokého oboru veterinární medicíny malých zvířat. Všechny provozní místnosti určené pro veřejnost jsou koncipovány s bezbariérovými přístupy, včetně sanitárního zařízení.Vybavení:

Čekárna a recepce jsou svým zařízením maximálně přizpůsobené i náročným požadavkům na hygienu a komfort pacientů. Na recepci se vyřizuje nejen nahlášení, objednání či vyúčtování pacientů, ale je možné zde zakoupit léčiva, krmiva a doplňky potravy pro vaše zvířata. Dekoraci místnosti doplňuje pouštní terárium osazené živými rostlinami a obývané leguánky rodu Sceloporus z Mexica.

Klinické vyšetření probíhá v prostorách ordinace [foto »]. Zde se ošetřují ambulantní případy, konzultují s klientem dané problémy a navrhují se řešení a další postupy v diagnostice a terapii. Zde probíhá předoperační vyšetření, jakož i příjem akutních pacientů a jejich okamžité ošetření před případným převedením na hospitalizaci či přímo k dalšímu specifickému zákroku.

Hospitalizace infekční (karanténa) je oddělená od ostatních pacientů. Zde se ošetřují zvířata s infekčními chorobami.

Určení přesné tělesné hmotnosti pacienta od 5g do 100kg lze pomocí veterinární digitální váhy (Soehnle). Pro otoskopické a oftalmologické vyšetření používáme přístroje firmy Heine (NT200, Beta200).

Naše pracoviště disponuje jedním z nejvýkonějších stacionárních, vysokofrekvenčních RTG přístrojů [foto »], které jsou dostupné pro veterinární sféru v naší republice (Ralco MCI 100-30). S tímto přístrojem se pracuje na mnoha humánních diagnostických pracovištích v celé Evropě. Kvalitní vyvolání rentgenů zajišťuje vyvolávací automat (AFP imaging). Náš ultrasonograf HP Sonos 100 CF je kvalitním přístrojem umožňující nejen klasické sonografické vyšetření orgánů dutiny břišní, ale také specializované echokardiografické vyšetření včetně pulsní a barevné dopplerovské echokardiografie.

Náš nový diagnostický ultrazvuk ALOKA SSD-5OO smysluplně doplňuje stacionární ultrazvuk HP Sonos 100. Jedná se o plně digitální přístroj, kterým lze vyšetřit zvláště malé orgány a tkáně (šlachy, žlázy, cévy), je také vhodný pro sonografické vyšetření pohlavních orgánů a všeobecnou abdominální sonografii malých zvířat.

Vyšetření lze případně provést v inhalační anestezii, narkotizační přístroj na RTG pracovišti pracuje s halotanem.

V naší laboratoři stanovíme okamžitě většinu důležitých biochemických krevních parametrů pomocí analyzátoru Reflotron. očový analyzátor DocUReader umožňuje okamžitou analýzu moče. Další vyšetření jako stanovení krevního obrazu, parazitologické vyšetření trusu, či cytologické vyšetření provádíme zpravidla do druhého dne.

Hematologický analyzátor umožňuje okamžité vyšetření krevního vzorku. Jsme tak schopni provést kompletní hematologické a biochemické vyšetření krve během 20 minut.

Nový mikroskop Leika DME umožňuje nejen výborné zobrazení buněk, ale také přímé fotografování cytologických preparátů.

Přípravna/septický operační sál: Speciální vanový stůl s integrovanou sprchou umožňuje celou řadu "nesterilních zákroků", jako je aplikace klysmat, ošetření rozsáhlých, silně znečištěných ran, čištění zubů (ultrazvukový odstraňovač zubního kamene Amdent), stomatologické zákroky (zubní fréza Technobox Bien Air). Dále se zde intubují, připravují a holí pacienti před operací na aseptickém operačním sále. Zde jsou umístěny také horkovzdušný sterilizátor a parní autoklav (Ecosteri), kde se sterilizují nástroje.

Dále se zde nachází: narkotizační přístroj (halotan) pro zákroky na vanovém stole, které je nutno provádět v anestezii, a například i odsávací pumpa a sklad většiny nástrojů pro chirurgické zákroky.

Na aseptickém sále provádíme všechny ortopedické, neurochirurgické zákroky a většinu operací měkké tkáně, stejně jako artroskopická vyšetření a laparoskopická vyšetření. Všechny tyto operace provádíme v inhalační anestezii (isofluran)

Sálový přenosný vysokofrekvenční rentgenový přístroj (Gierth), nám umožňuje provádět RTG vyšetření přímo během operace, bez manipulace pacienta.

Monitorovací přístroje na sále (EKG, Oxymetr, Kapnograf, Tonometr, ultrazvukový - dopplerovský průtokový detektor etc.), teré garantují co nejbezpečnější průběh anestezie pro pacienta.

Naše sada pneumatické chirurgické vrtačky (Minidriver) a pneumatické chirurgické frézy (Surgairtome Two) je nezbytným vybavením pro kvalitní provedení veškerých ortopedických a neurochirurgických zákroků. Náš nový terapeutický laser Maestro CCM nachází široké uplatnění v rehabilitační medicíně, chirurgii, pooperační analgezii či stomatologii.

Mimo to se zde provádí převážná část endoskopických vyšetření (endoskopy na gastroskopii, koloskopii (CF401 a CF1B) a bronchoskopii vč. světelného zdroje (CLK-4) a odsávací pumpy pro endoskopii (SSU-2) firmy Olympus). Na tomto pracovišti se též provádí EKG vyšetření (Cardiosat 1 - Siemens). Chirurgický tým se v této místnosti připravuje a umývá před vstupem na operační sál.

Naše nová sada vysoce kvalitních, rigidních endoskopů fy. KARL STORZ je vhodná pro neinvazivní vyšetření průdušnice a průdušek, nosu, močového měchýře, kloubů, pochvy či ucha, včetně bioptických kleští na odběry vzorků a ochranných pouzder. S tímto vybavením provádíme také endoskopie a laparoskopie plazů, ptáků a drobných savců.

Laparoskopický CO2-insuflátor [foto »], Olympus a laparoskopické nástroje slouží minimálně invazivním operacím v dutině břišní. První laparoskopické operace plánujeme na začátek příštího roku. Tento druh operací v České republice zatím neprovádí žádné pracoviště.

Od prvního května 2004 je v provozu jedinečné zařízení pro rehabilitaci psů s neurologickými a ortopedickými problémy (další info viz. článek). Jedná se o krytý bazén s protiproudem, 3x5 metrů, určený pro hydroterapii a rehabilitaci psů všech velikostí.

K bazénu patří také rehabilitační místnost, kde cvičíme s neurologicky a ortopedicky postiženými pacienty.Otevírací doba:

Pondělí 8:00 - 11:30 14:30 - 20:00
Úterý 8:00 - 11:30 14:30 - 20:00
Středa 8:00 - 11:30 14:30 - 20:00
Čtvrtek 8:00 - 11:30 14:30 - 20:00
Pátek 8:00 - 11:30 14:30 - 20:00
Sobota 14:00 - 18:00
Neděle —Fotografie:
 
     
 
     
 

Komentáře návštěvníků:

3.8. 2017 15:39
Jana Zarubova

Dobry den.Mam k vam velkou prozbu.Jsme v Praze cerstve pristehovane,proto tetka financne na tom nejsme dobre a potrebujeme pomoct s nasim milackem.Porad uz tyden jako breci kdyby ho bolelo brisko a mame strach.Nemohl by jste se na nej prosim podivat.Je to 4 lety pejsek.Zitra mame se synem odpoledne volno.Sla by ta kontrola ohledne financi napsat mi 20.8 bereme vyplatu?Dekuji za odepsani Zarubova
27.3. 2014 8:46
pejsek Kuba

Děkuji za velmi úspěšnou operaci těžkého poranění mé páteře. Dnes už zase běhám a skáču.
Ještě jednou díky všem, kteří o mě pečovali a vrátili mi zdraví.
Kuba a jeho "páníčci" Křemenovi
24.7. 2012 11:28
Alena Klečková

Dobrý den,
ráda bych poděkovala za velmi dobrou veterinární péči našeho králíčka Matýska. Bohužel po našem přestěhování na Prahu 4, máme na Vaši kliniku velmi dalekou cestu. Moc Vám za vše děkujeme a tímto se s celou Vaší klinikou loučíme. Alena Klečková
Přidat nový komentář:
 
Ochrana proti spamu. Kolik je čtyřikrát čtyři?

Jméno:
E-mail:
WWW:   - nepovinný údaj
Text:
 


DOPORUČUJEME:
masáže
solné jeskyně
solárium
rychlá půjčka
vymáhání pohledávek
 
 

Vyber region:
Vyhledávání:

Hlavní město Praha Středočeský kraj Zlínský kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Jihomoravský kraj Pardubický kraj Kraj Vysočina Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Liberecký kraj Ústecký kraj Plzeňský kraj Karlovarský kraj